Forum o laptopach na WybieramLaptopa.pl - laptopy do gier i domu
Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
Słowniczek Terminów
W dółNowy wątekOdpowiedz
TEMAT: TrackPoint
michael-1992
graphgraph
Użytkownik poza Siecią
TrackPoint 7 lat(a), 3 mies. temu Oklaski: 3
TrackPoint jest jednym z urządzeń laptopów, który służy do interakcji użytkownika z systemem operacyjnym i programami.

Jest różnie nazywany, w zależności od producenta: TrackPoint (IBM, a później Lenovo), TrackStick (Dell), Pointstick (Hewlett-Packard Compaq), touchstick (Fujitsu Siemens Computers), FineTrack (Acer) lub AccuPoint (Toshiba).

Funkcjonalnie trackpoint to mały dżojstik (w postaci niewielkiego gumowego kapturka), reagującego na siłę i kierunek nacisku, umieszczony w środkowej części klawiatury (Pod klawiszami). Jest stosowany w laptopach w zastępstwie touchpada lub jako jego alternatywa.

W zasadzie, to każdy ma swoją metodę na komputer ... jedni myszkę, inni trackball, jeszcze inni ThinkPad, TrackPoint lub ekran dotykowy i rysik, albo nawet tabliczkę graficzną Wacom.

Plusy TrackPointa
1) wygoda (zwłaszcza, gdy ma się małe dłonie i krótkie palce)
2) szybkość i zwinność - jednym drobnym ruchem kursor znajduje się w przeciwległej części ekranu
3) precyzja - punkt 2. i na dodatek dokładnie tam gdzie chcę
4) mniej męczą się nadgarstki - nie trzeba tak kręcić dłonią
5) bezpieczeństwo - teoretycznie każdy potrafi to obsłużyć, w większości przypadków ludzie mają problem, wiec nie namieszają za szybko - nie każdy będzie potrafił korzystać z Twojego (mojego) komputera (zwłaszcza ludzie niemyjący rąk po opuszczeniu toalety;))
6) oszczędność miejsca
7) używam gdy chcę, a nie przez przypadek, muskając touchpad dłonią w czasie pisania

Zaloguj się Zaloguj się

Ostatnio zmieniany: 2010/07/01 19:42 Przez .
  Reply Quote
Do góryNowy wątekOdpowiedz

Strona do prawidłowego działania używa plików cookies. Dowiedz się więcej.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

Zamknij