Forum o laptopach na WybieramLaptopa.pl - laptopy do gier i domu
Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
Asus Eee PC X101CH- Netbook jakich wiele?
(1 wejść) 1 Gość
Artykuły - Komentarze do artykułów zamieszczonych w naszym serwisie.
W dółNowy wątekOdpowiedz
TEMAT: Asus Eee PC X101CH- Netbook jakich wiele?
blackwalk
Moderator
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Asus Eee PC X101CH- Netbook jakich wiele? 4 lat(a), 10 mies. temu Oklaski: 26
** Komentarze do artykułu: Asus Eee PC X101CH- Netbook jakich wiele? **

Zaloguj się Zaloguj się
  Reply Quote
Fast

Asus Eee PC X101CH- Netbook jakich wiele? 4 lat(a), 10 mies. temu  
do minusów należy zaliczyć też klawiaturę - bardzo źle się na niej pisze często nie wbijają się znaki - klawisze trzeba naciskać wolno albo bardzo mocno, żeby działały. Nie wiem co trzeba robić żeby wytrzymał 5 godzin. Przy tym co ja robię, czyli pisanie i czytanie netu max to 3 godziny !!!

Zaloguj się Zaloguj się
  Reply Quote
adelaide

Asus Eee PC X101CH- Netbook jakich wiele? 3 lat(a), 11 mies. temu  
Malkontenci, miast biadolić, winni zdać sobie sprawę z ograniczeń tego lapka i jego przeznaczenia.Jak ktoś chce za taką kasę mieć kompa do gier to mnie to śmieszy; niech dołoży
i złoży peceta albo niech gra w cymbergaja.

Należy wywalić, wszystkie zbędne programy, jakie
w wersjach reklamowych, wstawił sprzedawca. Samemu też nie instalować niczego zbędnego. Używać programów, głównie w wersji portable, wówczas włączają się tylko wtedy gdy ich używamy. Zainstalowałem programik RAMKontroler i wiem, że u mnie ten lapek wykorzystuje max 50 do 70% RAM-u.

W czytnik należy wstawić szybką pamięć SDHC Ultra, 4 lub nawet 8GB, koniecznie, "Class 10" np. Sandisk SDHC 8GB Ultra albo jeszcze lepiej Extreme (szybkość zapisu i odczytu 80Mb/s) Class 10 (SDSDQU-008G-U46A) - koszt max. 35 do 50 zł i skonfigurować ją jako ReadyBoost. Skutek będzie dla systemu i lapka prawie taki, jakbyśmy błyskawicznie dołożyli, kilka GB RAM-u i okaże się, że jak mówi młodzież, lapek doskonale daje radę.

Nasze sympatyczne urządzenie troche się grzeje a więc trzeba je uszczęśliwić podstawką chłodzącą usb (najlepiej z jednym dużym wentylatorem i hubem usb, koszt kilkadziesiat zł) a siebie myszką bezprzewodową za kilkadziesiąt zł, która ułatwi nam pracę.

Jak lapka już polubimy, możemy hdd wymienić na szybki ssd i okaże się, że nasz ulubieniec chodzi jak "luxtorpeda", wówczas zauważymy też, że jest przecież malutki, zgrabniutki, poręczny i wprost piękny!

Majsterkowicze mogą się pokusić aby w miejsce 1GB, wlutować pamięć RAM 2 GB bo tyle z pewnością obsłuży. Okresowo, z pomocą zestawu odpowiednich programów czyszczących, defragmentujących i porządkujących, w wersji portable, należy zadbać o porządek naszych zasobów i kondycję ssd, rejestru, całego systemu i lapka.

Przestańcie więc biadolić, uśmiechnijcie się, cieszcie się życiem i tym, że macie, na codzień, ze sobą, "pod ręką", naprawdę nowoczesne, poręczne, przydatne, kompaktowe, za niewielką kasę, bardzo sympatyczne urządzenie.

Bądźcie dumni, że dodaliście ulubieńcowi nowego ducha i siły a z pewnością przystąpicie do grona fanów tego, jakże sympatycznego urządzenia.

Zaloguj się Zaloguj się
  Reply Quote
Karol

Asus Eee PC X101CH- Netbook jakich wiele? 3 lat(a), 10 mies. temu  
Rewelacyjna konfiguracja jako laptop weekendowo-piknikowa - bateria trzyma ok. 5 godzin a to dla mnie wystarczająco. Nie ukrywam tylko, że wywaliłem standardowego windows 7 starter edition i wrzuciłem ubuntu z xfce

Intel Atom N2600 (2 rdzenie, 1.60 GHz, 1 MB cache)
Chipset Intel NM10 Express Chipset
Pamięć RAM 1 GB (SO-DIMM DDR3, 1333 MHz)
Maksymalna obsługiwana ilość pamięci RAM 1 GB
Ilość gniazd pamięci (ogółem / wolne) 0/0 (pamięć wlutowana)
Dysk twardy 320 GB SATA 5400 obr.
Wbudowane napędy optyczne Brak
Typ ekranu Matowy, LED
Przekątna ekranu 10"
Nominalna rozdzielczość 1024 x 600
Karta graficzna Intel GMA 3600

i tak jak mówię, szkoda że nie ma go bez systemu... od razu dodam że acer po prostu mi nie pasuje i zostaję przy asusie choćby ze względu na aluminiowe wnętrze

Zaloguj się Zaloguj się

Ostatnio zmieniany: 2014/02/05 18:42 Przez blackwalk.
  Reply Quote
bartek

Asus Eee PC X101CH- Netbook jakich wiele? 3 lat(a), 8 mies. temu  
Adelaide bardzo sympatyczny komentarz pozdrawiam

Zaloguj się Zaloguj się
  Reply Quote
Tomciooo

O:Asus Eee PC X101CH- Netbook jakich wiele? 2 lat(a), 3 mies. temu  
W końcu myślą, by dawać chłodzenie pasywne. Bo moje poprzednie netbooki przy większym obciążeniu furczały tak jak odkurzacze, nie dało rady muzyki z youtube puścić, bo zaczynała się wojna głośności wiatrak vs youtube FIGHT! Asus jeszcze zasługuje na pochwałę za jeden, bardzo ważny element, zasilacz! Nigdy nie mogę skumać dlaczego producenci tak nas kablują (wiem wiem, naprodukowali i z magazynów usuwają). Zasilacz przypomina ten od komórki, jest mały i wpina się go bezpośredni w gniazdo, a reszta to kabel dość cienki. Nie jak w przypadku innych producentów, zasilacz z cienkim miękkim kablem z jednej strony na stałe, a z drugiej strony kabel do samoobrony jak z blaszaka. Ni to wygodne w torbie czy przy podłączaniu, ten można śmiało nawet do kieszeni włożyć. Zastanawiałem się nad Acerem i Asusem, ale to właśnie zasilacz na korzyść Asusa i wybór padł na niego.

Zaloguj się Zaloguj się
  Reply Quote
Do góryNowy wątekOdpowiedz

Strona do prawidłowego działania używa plików cookies. Dowiedz się więcej.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

Zamknij