Forum o laptopach na WybieramLaptopa.pl - laptopy do gier i domu
Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
Laptop do domu następca stacjonarki, min17" szybki
(1 wejść) 1 Gość
Jaki laptop do domu
W dółNowy wątekOdpowiedz
TEMAT: Laptop do domu następca stacjonarki, min17" szybki
Andrzej

Laptop do domu następca stacjonarki, min17" szybki 7 mies., 2 tygodni(e) temu  
Witam,
Potrzebuję waszej pomocy przy wyborze laptopa ponieważ osobiście się w tym wszystkim nie odnajduje.

Laptop ma zastąpić wysłużony komputer stacjonarny, będzie użytkowany tylko w domu dlatego nie ważna jest jego waga. Musi to być minimum 17" może nawet 19" ale podejrzewam że ciężko będzie znaleźć coś godnego polecenia.
Priorytetem jest jego wydajność ale całkowicie nie związana z grami tylko z szybkością działania, ponieważ jeśli tylko nie zepsuje się to będzie musiał służyć ile tylko da rade. Czyli najważniejsza sprawa jak najlepszy procesor, ramu tyle ile trzeba żeby było dobrze, dysk twardy nie musi być duży ważne żeby był szybki i jeśli to możliwe SSD. Co do grafiki to jeżeli laptop będzie sobie radził ze wszystkim co jest do wyświetlenia w internecie oraz otworzy dobrej jakości filmy bez niej to nie jest potrzebna. Zastanawiam się czy nawet lepiej żeby jej nie było?
Producent jest mi obojętny ale zależy mi na jak najlepszym i solidnym wykonaniu laptopa, jak wspomniałem chciałbym aby służył tak długo jak tylko się da.
Budżet jaki chciałbym przeznaczyć jest to ok 2500zl maksymalnie, nie wiem jednak czy odzwierciedla wymagania.
Prosiłbym o podanie kilku propozycji, mając na uwadze zasadę im taniej tym lepiej ale jednak w takim przedziale cenowym aby opłacało się kupić biorąc pod uwagę przeznaczenie.

Zaloguj się Zaloguj się
  Reply Quote
blackwalk
Moderator
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
O:Laptop do domu następca stacjonarki, min17" szybki 7 mies., 2 tygodni(e) temu Oklaski: 26
Witam,

W cenie do 2500zł za dużo ciekawych propozycji nie ma. Jeden poniżej:

Lenovo Ideapad 300

Bez Windows jest kilka, nawet Core i7:

HP 17-g152nw N8J70EA
HP ProBook 470 G3 T6N80EA
Lenovo Ideapad 300

Zaloguj się Zaloguj się
  Reply Quote
Andrzej

O:Laptop do domu następca stacjonarki, min17" szybki 7 mies., 2 tygodni(e) temu  
A mógłbym prosić o jakieś propozycje gdybyśmy zapomnieli przez chwile o budżecie? Nie mówię że od razu za dwa razy większą cenę, chodzi mi bardziej o pierwsze modele sortując po cenie które można polecić biorąc po uwagę moje wymagania.
- Windows musi być, natomiast nie wiem czy koniecznie trzeba pchać się w 10
- na pewno 17"
- dysk, tutaj myślałem o SSD ponieważ prawdopodobnie wystarczyłby 120 GB a 240 to na pewno ,
- ram 8 GB , nie za dużo nie za mało
- procesor i5 minimum
- grafika, można z niej zrezygnować czy to dość ryzykowne?
Taka konfiguracja chodziła mi po głowie początkowo. Tak jak mówię komputer będzie służył tylko i wyłącznie do internetu, filmów, w ogóle nie do gier, ale musi sobie dobrze radził jak najdłużej się da.

Zaloguj się Zaloguj się
  Reply Quote
blackwalk
Moderator
graph
O:Laptop do domu następca stacjonarki, min17" szybki 7 mies., 2 tygodni(e) temu Oklaski: 26

Zaloguj się Zaloguj się

Ostatnio zmieniany: 2016/12/13 10:13 Przez blackwalk.
  Reply Quote
blackwalk
Moderator
graph

Zaloguj się Zaloguj się
  Reply Quote
Do góryNowy wątekOdpowiedz

Strona do prawidłowego działania używa plików cookies. Dowiedz się więcej.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

Zamknij