Forum.WybieramLaptopa.pl
Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
Lenovo czy Samsung
(1 wejść) 1 Gość
Jaki laptop do domu
W dółNowy wątekOdpowiedz
TEMAT: Lenovo czy Samsung
maciejuss
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Lenovo czy Samsung 2 lat(a), 6 mies. temu Oklaski: 1
Witam

Po wielu godzinach spędzonych w sieci wybór laptopa ograniczyłem do dwóch modeli lenovo i dwóch Samsunga:

Lenovo Y570
Lenovo Z570
Samsung RF 511
Samsung RC 530

Niby trochę o nich poczytałem ale mimo to wybór jest trudny. Poznałem trochę plusów i minusów tych modeli, wiem że Y570 ma lepszą baterię od Z570, wiem że Lenovo są ciche ale zaufania nie budzą zawiasy, nie mają usb 3,0. Wiem że Samsungi się palcują. Będę wdzięczny za oświecenie mnie jakie są różnice pomiędzy Y570 a Z570 oraz pomiędzy oboma Samsungami. Niby czytam te specyfikacje ale to nie jest moja silna strona, stąd prośba o pomoc.
Komputer będzie wykorzystywany do zadań domowych, ot codzienna eksploatacja, jakieś gry (nic z nowości), internet, film. Zależy mi na w miarę wydajnym zestawem by zbyt szybko się nie zestarzał. Komputer raczej będzie wyposażony w procek serii i5
Oświećcie mnie dobrzy ludzie czym się różnią od siebie samsungi i lenovo. Czy warto będzie kupić droższego Y570 lub RF 511, czy wystarczy zdecydowanie tańszy Z570 lub RC530?
Wtedy pozostanie wybrać jednego z dwóch.
Którego wybrać?
Z góry ślicznie dziękuję za sugestie.

Zaloguj się Zaloguj się
  Reply Quote
blackwalk
Moderator
graph
O:Lenovo czy Samsung 2 lat(a), 6 mies. temu Oklaski: 37
Witam,

Proszę o podanie linków do tych laptopów bądź dokładnych nazw. np. Samsung NP-RF511-S02PL. Ułatwi to odpowiedź na pytania

Zaloguj się Zaloguj się
  Reply Quote
maciejuss
graphgraph
O:Lenovo czy Samsung 2 lat(a), 6 mies. temu Oklaski: 1
Myślę nad czymś takim:
Samsung NP-RF511-S03PL (www.ceneo.pl/13968983)
Samsung NP-RC530-S01PL (www.ceneo.pl/13334872)
Lenovo IdeaPad Z570 np (www.ceneo.pl/13545755)
Lenovo Y570 59316630 (www.ceneo.pl/14441093)

Budżet jaki chcę przeznaczyć na zakup to ok 2700 PLN, jak będzie trzeba to troszkę mogę dołożyć. Ram min 4GB, najwyżej później dokupię kolejne 4. Mile widziane oczywiście 8 GB.
Procesor z rodziny i5. Nie do końca się orientuję jakie są najważniejsze różnice między modelami tej samej firmy, dlaczego Y570 są droższe od Z570? Który Samsung jest lepszy? Co byście wybrali?

Zaloguj się Zaloguj się
  Reply Quote
blackwalk
Moderator
graph
Witam,

w Lenovo zasadnicza różnica to zainstalowana karta graficzna. Y570 jest NVidia GeForce GT 555M która spokojnie poradzi sobie nawet z najnowszymi tytułami gier. W Z570 tj. nVidia GeForce GT 520M jest znacznie słabsza od GT555M, do codziennej pracy w internecie, pakiet biurowy, filmy, proste gierki wystarczy.

Samsungi procesor, karta graficzna, pamięć takie same.

Jeśli laptop nie będzie wykorzystywany do gier droższego Lenovo bym odrzucił. Jeśli jednak tak, i to nowe tytuły będzie najlepszy pod względem osiągów.

Proszę przejrzeć jeszcze te:

1. Asus X53SV-SX759V
2. Toshiba Satellite L750-12Z
3. Dell Inspiron Q15R
4. Lenovo IdeaPad Z570

Zaloguj się Zaloguj się

Ostatnio zmieniany: 2012/01/16 15:32 Przez blackwalk.
  Reply Quote
maciejuss
graphgraph
O:Lenovo czy Samsung 2 lat(a), 6 mies. temu Oklaski: 1
Dziękuję za zainteresowanie. Mam jeszcze pytanie o opinie dotyczącą
Samsung NP 300 V5A-S 02 PL
Bardzo mi się podoba obudowa, zdaje się że nie ma usb 3,0 (ale Lenovo też nie ma), czy to interesujący komputer czy z jakiegoś powodu powinienem go odpuścić. Ma chyba matową matrycę, tylko nie wiem co z kartą graficzną. Nie gram w nowe tytuły, ale przyznam że Metin2 mocno stresuje mojego ponad 3 letniego Asusa A7U.
Polecana Toshiba jest bardzo ładna ale oferowana bez systemu, jak bym doliczył cenę Windowsa to wyjdzie kwota równa Y570.
Co wybrać?

Zaloguj się Zaloguj się
  Reply Quote
blackwalk
Moderator
graph
Witam ponownie,

Samsung np300v5a-s02pl jest ok. Karta graficzna podobnie jak w Lenovo z570 tj. nVidia GeForce GT 520M troszkę słaba, ale jeśli nie będzie Pan grał w nowe tytuły wystarczy. Proszę tylko pamiętać, że laptop to nie komputer i rozbudowa/wymiana karty graficznej czy procesora to nie taka łatwa sprawa (wręcz w większości wypadków niemożliwa)

Zaloguj się Zaloguj się
  Reply Quote
Do góryNowy wątekOdpowiedz

Strona do prawidłowego działania używa plików cookies. Dowiedz się więcej.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

Zamknij