Rynek laptopów, mimo że niektórzy już przepowiadają jego koniec, ma się ciągle bardzo dobrze. Tablety nie wyparły komputerów przenośnych, a można powiedzieć, że nawet pozytywnie odbiły się na ich cenie. Zdecydowana część z nas laptopa używa głównie do pracy. Jest on wygodny, stosunkowo lekki i dodatkowo zajmuje znacznie mniej miejsca niż komputer stacjonarny, z tego też powodu często jest używany w biurach.
W tym rankingu laptopów biurowych prezentujemy sześć modeli urządzeń, które warto wziąć pod uwagę, jeżeli poszukujemy komputera z tego właśnie segmentu. Ceny najtańszej wybranej przez nas konfiguracji zaczynają się od około 1300 złotych, a najdroższej od około 1600.
Laptop do prac biurowych to urządzenie, które z założenia ma być tanie, ale mimo wszystko musi zapewnić odpowiedni komfort pracy, a na pewno nie może jej opóźniać. Dlatego też najczęściej znajdziemy w biurowych laptopach 4 GB RAM, co najmniej dwurdzeniowy procesor oraz integrowane układy graficzne, których cena jest znacznie niższa od ich dedykowanych kolegów.
HP 250 G1 H0W52EA
Laptop ten jest najtańszym, który został umieszczony w zestawieniu. Na jego wyposażeniu znalazł się procesor Intel Pentium Dual Core B960 z zegarem 2,2 GHz, 4 GB RAM oraz zintegrowany układ graficzny Intel Graphics HD, który zapewni nam wydajność pozwalającą na swobodne korzystanie z aplikacji biurowych i nic poza tym.
Warto zaznaczyć, że tak niska cena laptopa przy zachowaniu dwurdzeniowego procesora oraz innych wyżej wymienionych parametrów wynika z braku w zestawie systemu operacyjnego. Innymi słowy konfiguracja ta polecana jest głównie osobom, które nie muszą w codziennej pracy stykać się z oprogramowaniem Microsoftu takim jak np. Office i mogą zastąpić go darmowym pakietem biurowym LibreOffice.
Cena: od 1350 złotych || Kliknij i sprawdź dostępność produktu >>>
Lenovo Essential G500C
Laptop z drugiej pozycji to przede wszystkim ceniona marka oraz wysoki komfort pracy. Spowodowane jest to tym, że w modelu Essential G500C znajdziemy cenioną przez użytkowników typową klawiaturę wyspową Lenovo.
Jednostka centralna, którą zdecydowano się tutaj umieścić, to Intel Pentium 2020M z taktowaniem 2.4 GHz. Jest to dwurdzeniowy procesor, którego premiera miała miejsce pod koniec 2012 roku. Na wyposażeniu znalazło się również 4 GB RAM, pojemny dysk twardy (1000 GB) oraz kartę graficzną AMD Radeon HD 8570M. Tak samo jak w przypadku najtańszego laptopa powyżej brak tutaj systemu operacyjnego.
Cena: od 1400 złotych || Kliknij i sprawdź dostępność produktu >>>
Lenovo Essential B590
Jest to komputer przenośny, którego w tym rankingu nie mogło zabraknąć. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest obecność procesora Core i3 3110M taktowaniu wynoszącym 2.4 GHz.
Procesor ten w porównaniu do dwóch występujących w poprzednich modelach jest znacznie wydajniejszy. Cechuje go większa wielozadaniowość, która wynika głównie z faktu widocznych dwóch fizycznych rdzeni (4 wątków). Jeżeli chodzi o kartę graficzną znajdziemy tutaj model Intel Graphics HD 4000, który niczym nadzwyczajnym nie jest i na grę na tym laptopie nie mamy co liczyć.
Cena: od 1550 złotych || Kliknij i sprawdź dostępność produktu >>>
Samsung ATIV Book 2
Laptop ATIV Book 2 w cenie około 1600 złotych na wyposażeniu, którego znalazła się matowa matryca ekranu oraz system operacyjny Windows 8. Mamy tutaj procesor AMD E2-2000. Jest to dwurdzeniowy procesor o taktowaniu zegara wynoszącym 1.75 GHz, którego premiera przypada na początek 2013 roku.
Nie mogło zabraknąć tutaj 4 GB RAM, a w roli karty graficznej odnajdziemy zintegrowany układ AMD Radeon HD 7340. Powyższa konfiguracja zaoferuje nam w miarę płynną pracę systemu komputera oraz aplikacji biurowych zachowując przy tym długi czas pracy na jednym ładowaniu. Warto na zakończenie zaznaczyć, że model ten cechuje się również nowoczesną stylistyką.
Cena: od 1600 złotych || Kliknij i sprawdź dostępność produktu >>>
Dell Inspiron 15
Opisywany laptop marki Dell, który znalazł się w zestawieniu, jest droższy od modelu z miejsca 2 lub 3, jednak wcale nie posiada szczególnie wyższej wydajności. Spowodowane jest to tym, że w cenę laptopa wliczony jest również system operacyjny Windows 8.
Inne podzespoły, które znalazły się tutaj są w miarę podobne do innych laptopów biurowych, mamy 4 GB RAM, zintegrowaną kartę graficzną oraz co ciekawe energooszczędny dwurdzeniowy procesor Intel Pentium 2127U o taktowaniu 1.9 GHz. Na nasze dane przewidziano około 500 GB miejsca. Ten laptop posiada najbardziej klasyczne wzornictwo ze wszystkich, które znalazły się w zestawieniu.
Cena: od 1600 złotych || Kliknij i sprawdź dostępność produktu >>>
Toshiba Satellite Pro C50
Laptop Satellite Pro C50, który znalazł się w zestawieniu, należy do japońskiego producenta. W środku komputera znalazła się zintegrowana karta graficzna Intel Graphics HD, 4 GB RAM oraz procesor Celeron 1005M z zegarem 1.9 GHz.
Jest to dwurdzeniowy procesor, który na rynek został wprowadzony w lipcu 2013 roku, więc jest to stosunkowo nowa architektura, którą cechuje przede wszystkim niski pobór energii podczas pracy. Co ciekawe, konfigurację tą w niektórych sklepach znajdziemy jeszcze z systemem Windows 7 Professional, co jest dobrą opcją dla wszystkich, którzy przyzwyczaili się do pracy w tym systemie.
Cena: od 1600 złotych || Kliknij i sprawdź dostępność produktu >>>