Ranking laptopów 2024 - TOP10 najlepsze laptopy

Ranking LaptopówJaki laptop kupić najlepszy w 2024 roku? Sprawdź nasz ranking laptopów 2024 - najciekawsze na rynku laptopy które polecamy. Dla osób szukających dobrego laptopa przygotowaliśmy zestawienie najpopularniejszych laptopów w sieci w kategoriach: Jaki Laptop 17 cali do gier, Laptop 15 cali do domu, Laptop 13 - 14 cali mobilny oraz zakresach cenowych do 2000, do 2500, do 3000, do 3500, do 4500, do 6000, które powinno pomóc w wyborze laptopa znanych producentów Asus, Dell, Acer, HP, Lenovo, MSI.

Zapraszamy do przejrzenia naszych propozycji TOP 10 modeli, w którym pojawiło się sporo ciekawych wydajnych w dobrej cenie laptopów - pamiętaj zawsze warto porównać laptopy. Zobacz polecane laptopy przez WybieramLaptopa.pl!

Ranking Laptopów 2024 TOP10

DOM

- internet, filmy, muzyka
- pakiety biurowe
- niewymagające gry

MOBILNE

- długi czas pracy na baterii
- niewielkie gabaryty

GRY

- potężna karta graficzna
- mocny procesor
- dużo pamięci RAM

 

Osoby chcące same znaleźć notebooka według własnych kryteriów (procesor, karta graficzna, ilość RAM, rodzaj dysku, stylistyka, producent, ekran, waga, marka, itp.) zapraszamy do wyszukiwarki na stronie wybieramlaptopa, która pomoże Wam zawęzić pole poszukiwań i znajdzie tanie dobre laptopy do domu, do gier, mobilne, które powinny spełnić oczekiwania większości użytkowników.

 

Poradnik: Jaki notebook najlepszy wybrać?

Powyższe pytanie jest jednym z częstszych, jakie pojawia się w sieci www. Trudno się temu dziwić – bardzo duża ilość modeli notebooków w sklepach internetowych jak i fizycznych sklepowych półkach może przyprawić o zawrót głowy. Przed wybraniem notebooka dla bliskich lub siebie warto najpierw przeczytać poniższy poradnik i odpowiedzieć na kilka ważnych pytań, które zawężą liczbę potencjalnych laptopów:


1. Jaką możemy przeznaczyć kwotę na zakup naszego wymarzonego laptopa? Do czego ma służyć notebook:

     
 

tanie laptop do 2000zł

Jaki tani laptop do 2000 zł

https://www.wybieramlaptopa.pl/porady/1875-jaki-laptop-do-2000-zl-najlepsze-tanie-notebooki

W przedziale cenowym do 2000 zł można znaleźć przede wszystkim laptopy budżetowe, choć niekoniecznie słabej jakości. Zdarzają się notebooki z aluminiową obudową czy matrycą IPS Full HD. Laptopy w tym przedziale cenowym stanowią kompromis pomiędzy wydajnością i jakością a ceną. Pomimo że nie mają karty graficznej i procesora z najwyższej czy nawet średniej półki, umożliwiają wykonywanie podstawowych czynności - buszowanie po Internecie, pakiet biurowy czy oglądanie filmu. Najczęściej są to notebooki biurowe, choć w ofercie internetowych sklepów można również znaleźć uniwersalne komputery multimedialne. Wiele z nich posiada dość wygodną klawiaturę, która umożliwia dłuższą pracę z pakietem biurowym.

 
   
   
   
   
     
 

tani laptop do 2500zł

Jaki laptop do 2500 zł

https://www.wybieramlaptopa.pl/porady/1876-jaki-laptop-do-2500-zl-najciekawsze-propozycje

W przedziale cenowym do 2500 zł laptopy są już wyposażone w procesory ze średniej półki. Można znaleźć notebooki, które na swoim pokładzie mają nowe jednostki AMD Ryzen, Intel Core i5 oraz Core i3. Notebooki są całkiem dobrze wykonane a jednocześnie oferują dość przyzwoitą wydajność. Coraz częściej trafiają się modele laptopów z dedykowaną kartą graficzną, która umożliwi zabawę w średnio wymagające gry na niskich/średnich detalach. W tym przedziale cenowym często trafiają się laptopy biurowe oraz multimedialne.

 
   
   
   
   
   
   
   
   
     
 

uniwersalne laptopy do 3000zł

Jaki laptop do 3000 zł

https://www.wybieramlaptopa.pl/porady/1877-jaki-laptop-do-3000-zl

Laptopy w cenie do 3000 zł to sprzęt ze średniej półki, który jest wyposażony najczęściej w dość wydajny procesor oraz dedykowaną kartę graficzną. Kwota do 3000 zł daje już komfort kupującemu, który może szukać notebooka w szerokiej ofercie różnych producentów. Nie są to jeszcze laptopy super wydajne z najwyższej półki, jednak w tej cenie można wybrać już różne typy laptopów: multimedialne uniwersalne do domu tzw. multimedialne, do pracy biurowej, biznesowe w podróż czy nawet ultrabooki i podstawowe proste gamingowe. Choć cześć z nich nie będzie oferować wysokiej wydajności, znajdzie się jednak już kilka propozycji, które umożliwią pracę z bardziej zaawansowanym oprogramowaniem. W tym zakresie cenowym laptopy charakteryzują się już dość dobrą jakością wykonania jak również dobrą matrycą wyświetlającą jasny obraz z żywymi kolorami.

 
   
   
   
   
     
 

uniwersalny laptop do 3500zł

Jaki multimedialny laptop do 3500 zł

https://www.wybieramlaptopa.pl/porady/1879-jaki-laptop-do-3500-zl

Przedział cenowy do 3500 zł jest zdominowany przez dość wydajne laptopy multimedialne, które pozwalają już pograć w gry na średnich i wysokich detalach przy ustawionej rozdzielczości Full HD. Mają one niezłe procesory i karty graficzne. Notebooki często mają dodatkowe opcje np. podświetlana klawiatura oraz dobry system audio. Obudowa wykonana jest często z aluminium bądź innego dobrego tworzywa wysokiej jakości. W tej cenie można już znaleźć wydajne świetne laptopy biznesowe z dyskiem SSD i szeregiem zabezpieczeń chroniących laptopa jak i dane.

 
   
   
   
     
 

laptop gamingowy do 4000zł

Jaki notebook do 4000 zł

https://www.wybieramlaptopa.pl/porady/1880-jaki-laptop-do-4000-zl

Laptopy w cenie do 4000 zł to już wyższa kategoria cenowa, która zdominowana jest przez szybkie maszyny multimedialne i gamingowe, w których producenci zamontowali dobre karty graficzne oraz wydajne procesory. Ponadto mają najczęściej 8 GB pamięci RAM (nawet do 16 GB), dysk SSD oraz dodatkowy pojemny dysk HDD. Są to solidne laptopy, często już o charakterystycznym wyglądzie gamignowym. W tym przedziale cenowym nie brakuje również wydajnych ultrabooków i laptopów 2w1 hybrydowych, łączących zalety tradycyjnego notebooka z tabletem.

 
   
   
   
     
 

laptop do 6000zł do grania

Jaki notebook do 6000 zł

https://www.wybieramlaptopa.pl/porady/1881-jaki-laptop-do-5000-zl

Notebooki w cenie do 6000 zł są już maszynami bez żadnych kompromisów. W tym przedziale cenowym możemy znaleźć bardzo wydajne komputery nadające się do grania w najnowsze tytuły gier na najwyższych detalach, jak i stacje graficzne zapewniające obsługę wymagającego oprogramowania. W tej cenie większość laptopów posiada bardzo dobre matryce o dobrym odwzorowaniu kolorów z szerokimi kątami widzenia i dużej rozdzielczości 4K UHD. Mocy obliczeniowej dostarczają podzespoły (procesor, karta graficzna) zaliczające się do jednych z wydajniejszych na rynku.

 
   
   
   
   
     

 

2. Do czego będzie wykorzystywany laptop - na co zwracamy uwagę przy wyborze notebooka?

 

             
 

laptop multimedialny do domu

Laptop do domu

najpopularniejsze 15 cali

 

laptop do biura

Laptop mobilny

najpopularniejsze 13''-14''

 

laptop do gamingu

Laptop do gier

najpopularniejsze 17 cali

 
             

 

- jako uniwersalne domowe centrum multimedialne – w takich przypadkach komputer powinien być wyposażony w dość niezły procesor, przyzwoity ekran, dobre audio oraz szybki dysk SSD. Dużym plusem będzie zamontowana dobra karta graficzna.

- do gamingu – notebook musi być wyposażony w wydajną kartę graficzną, mocny procesor oraz dużą ilość pamięci RAM, duży dobrej jakości ekran i szybki pojemny dysk SSD.

- do pracy biurowej – maszyna najczęściej jest wyposażona w średniej wydajności podzespoły. Do podstawowych prac biurowych nie musi być drogi, jego cena nie przekracza 2000-2500zł.

- w podróży - mobilny – laptop powinien być lekki, mały, mieć wytrzymałą baterię oraz dobrą jasną matową matrycę.

- do obsługi zaawansowanego specjalistycznego oprogramowania – graficy, inżynier, CAD, architekt - notebook musi posiadać bardzo potężny procesor, jak również mocną kartę graficzną (często dedykowaną do takich prac) oraz dużo pamięci RAM.


3. Czy ważny jest wygląd naszego laptopa? O co spytać jeszcze sprzedawcę?

Odpowiedzi na dosłownie kilka pytań powyżej pozwoli znaleźć komputer bardziej dopasowany do naszych potrzeb. Powyższe zestawienie najciekawszych na rynku modeli na stronie WybieramLaptopa ma za zadanie ułatwić wybór odpowiedniego notebooka godnego polecenia w kilku podstawowych zastosowaniach (dom, mobilne, gry) i zakresach cenowych (2000zł, 2500zł, 3000zł, 3500zł, 4000zł, 4500zł, 6000zł).

Sporo z nas podczas wejścia do sklepu komputerowego (czy to stacjonarnego czy w internecie) staje przed dylematem co warto wybrać - jaki kupić. Niestety, większość z nas nie ma wystarczająco wiedzy w tematyce laptopów, sprzętu, oprogramowania, użytych technologii itd.. aby móc samodzielnie dobrać możliwie jak najlepszy - odpowiedni dla siebie notebook. Wówczas jesteśmy zdani na łaskę sprzedawcy (bądź automatyki sklepu internetowego), który może nie mieć również odpowiedniej wiedzy, a w wielu przypadkach będzie skłonny wcisnąć nam cokolwiek, byleby tylko coś sprzedać.

Dlatego przed pójściem do sklepu, dobrze jest zorientować się, czego będziemy potrzebowali, na co zwrócić uwagę, co nam potrzebne będzie. Gdy sprzedawca będzie widział, że dobrze wiemy czego potrzebujemy, nie będzie starał się nam na siłę wcisnąć niepotrzebnych rzeczy.


4. Co ważne w laptopie? Na co zwrócić uwagę przed zakupem laptopa?

 

Najlepsze laptopy gamingowe do 4000 zł do 6000 zł

Laptopy w tej kategorii - Sprzęt dla gracza - modele gamingowe

Wybór multimedialnego laptopa do domu oraz dla gracza to jedno z najbardziej wymagających zadań. Gracze to bowiem grupa użytkowników, której niezbędna jest bardzo wysoka wydajność. Notebooki z tego segmentu są najdroższymi na rynku. Gracz musi zwrócić uwagę na każdy detal i element specyfikacji urządzenia.

Procesor - Jedno co pewne, to że będzie tutaj wymagany procesor Intel Core i5, i7 oraz AMD Ryzen 7, AMD Ryzen 5. Dylemat, który trzeba rozwiązać, to czy powinniśmy wybrać procesor Intel Core 10. oraz 11. generacji czy najnowsze procesory AMD Ryzen. Na to pytanie niestety dość trudno jest w chwili obecnej odpowiedzieć. Ogólnie rzecz biorąc, na rynku królują te dwie marki procesorów i tego powinniśmy się trzymać.

Układ graficzny - Układ graficzny to druga rzecz, po procesorze, na którą kupujący powinien zwrócić szczególna uwagę. Nie ma żadnych wątpliwości, że urządzenie dla gracza powinno dysponować dedykowaną kartą graficzną z jak największą ilością pamięci własnej. Godnymi polecenia są takie układy jak nVidia GeForce RTX 3080, 3070, 3060, 3050, 2080, 2070, 2060.

LenovoIdeaPadGaming3Pierwsze miejsce w rankingu laptopów - Lenovo IdeaPad Gaming 3-15 i5-12450H

Ekran: 15,6 cali, IPS, FHD (1920 x 1080)
Procesor: Intel Core i5-12450H 3,3-4,4 GHz 8 rdzeni
Pamięć: RAM 16 GB
Karta graficzna: NVIDIA GeForce RTX 3050
Dysk: SSD o pojemności 512 GB
Porty: HDMI, 2 USB 3.2, Thunderbolt, złącze RJ-45 oraz wyjście słuchawkowe
Inne: podświetlana klawiatura

 

Zestawienie polecanych notebooków do 3500 zł

Laptopy w tej kategorii - multimedialny wydajny kombajn domowy

Pamięć RAM - Ilość pamięci RAM to również jeden z głównych czynników, który będzie decydował o wydajności całego sprzętu. Każdy gracz i osoba, której zależy na wysokiej wydajności powinna zwrócić na to szczególną uwagę. Śmiało można powiedzieć, że w chwili obecnej laptopy z 4 GB pamięci RAM to absolutne minimum, jeśli chodzi o urządzenie do grania. Chociaż bardziej optymalnym wydaje się być 8 GB a nawet czasami 16 GB.

Dysk twardy - Jeszcze do niedawna komputery z dyskami SSD były dużo droższe niż w przypadku HDD. Teraz jednak sytuacja zaczyna się zmieniać. Co prawda za laptopa z dyskiem SSD nadal trzeba trochę dopłacić, jednak różnica nie jest aż tak duża, jak miało to miejsce chociażby 2 lata temu. Jeśli nasz budżet jest ograniczony, warto kupić notebooka z dwoma dyskami- mniejszym SSD oraz większym HDD. Na SSD będziemy wówczas mieli zainstalowany system operacyjny, a na HDD znajdować się będzie cała reszta. W przypadku gracza posiadanie dysku SSD jest bardzo istotne, ponieważ znacznie zwiększa się szybkość działania komputera. Warto w niego zainwestować, ponieważ różnica jest widoczna gołym okiem.

Ekran - Dla gracza ważnym jest, aby matryca była jak największa. Zatem komputery z 15-calowym ekranem będą brane pod uwagę jako drugie. Dużo większy komfort będziemy mieli przy matrycach 17-calowych. Oczywiście dużą zaletą będzie wysoka rozdzielczość. Najlepiej 4K Ultra HD (bądź Full HD).

Złącza - Komputer dla gracza powinien być wyposażony we wszystkie podstawowe złącza takie jak USB, USB typu C, Thunderbolt czy HDMI. Standardowy zestaw portów powinien raczej wystarczyć. Jeśli natomiast szukamy multimedialnego, domowego kombajnu, powinniśmy zadbać, aby znajdowały się tam porty Thunderbolt, DisplayPort oraz port do stacji dokującej. Jednocześnie, trzeba zwrócić uwagę na rozmieszczenie złączy, aby podłączenie jednego urządzenia nie blokowało dostępu do innego portu. Niejednokrotnie bowiem zajdzie potrzeba korzystania z wielu urządzeń peryferyjnych na raz.

Obudowa - Konstrukcja laptopa do gier powinna zapewniać odpowiedni standard chłodzenia. Faktem jest, iż z racji wysokiej wydajności, komputer będzie dość mocno grzał, dlatego trzeba na ten element zwrócić szczególną uwagę.

Waga - Z racji zastosowania wysokiej klasy komponentów, nie ma raczej co liczyć na niską wagę urządzenia. Nie ma to jednak takie znaczenia, ponieważ komputer i tak najczęściej będzie się znajdował na biurku i nie będzie transportowany.

Czas pracy na baterii - W przypadku komputera dla gracza nie ma raczej co liczyć na długi czas pracy akumulatora. Zastosowanie wydajnego procesora oraz dedykowanej kraty graficznej skutecznie spowoduje skrócenie czasu pracy na baterii. Nie oczekujmy zatem cudów w tej materii, zwłaszcza, że notebook i tak przez większość czasu będzie pracował z zasilaczem.

HUAWEIMateBookD16Drugie miejsce w rankingu laptopów - HUAWEI MateBook D 16 i5-12450H

 Ekran: 16 cali, IPS, FHD (1920 x 1080)
Procesor: Intel Core i5-12450H 3,3-4,4 GHz 8 rdzeni
Pamięć: RAM 16 GB
Karta graficzna: Intel UHD Graphics
Dysk: SSD o pojemności 512 GB
Porty: HDMI 2.0, USB 2.0, 2 x USB typu C, USB 3.2 oraz wyjście audio
Waga: 1,7 kg
Inne: Podświetlana klawiatura oraz czytnik linii papilarnych

 

Zestawienie najbardziej opłacalnych notebooków do 3000 zł

Dla biznesu pracy w podróży uniwersalny

W przypadku laptopa dla biznesmena trzeba patrzeć na zupełnie inne aspekty, niż ma to miejsce w przypadku urządzenia dla gracza. Przede wszystkim, biznesmen będzie potrzebował dużej mobilności swojego sprzętu. Nie ma tutaj tak dużego nacisku na wydajność, czy wielkość ekranu. Urządzenie powinno dysponować dodatkowymi opcjami łączności jak Bluetooth, czy 3G.

Procesor - W laptopach biznesowych nie musimy posiadać najwydajniejszych prądożernych procesorów. W zupełności wystarczy procesor energooszczędny Intel Core i5 i7 11 generacji.

Układ graficzny - Co prawda nie jest to regułą, jednakże biznesmen raczej nie będzie potrzebował dedykowanej kraty grafiki. W zupełności powinien wystarczyć zintegrowany układ.

Pamięć RAM - Pamięć RAM to jeden z istotniejszych czynników. Oczywiście nie ma sensu posiadać sprzętu z 32 GB czy nawet 16 GB RAM. Jednakże 4 GB to absolutne minimum. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem byłoby zainstalowanie tu 8 GB pamięci RAM.

Dysk twardy - Z całą pewnością przydatny będzie tutaj dysk SSD. Znacznie poprawi on szybkość działania komputera. Jeśli budżet jest ograniczony, to warto zainwestować w laptopa z dwoma dyskami- mniejszym SSD i większym HDD.

Ekran - W przypadku laptopa biznesowego, który będzie często wykorzystywany w podróży, liczą się gabaryty. Nie warto więc kupować jednostki z 17-calową matrycą. 15-cali to maksymalny wymiar, na który powinniśmy sobie pozwolić, chociaż należy też przemyśleć zakup np. 13-calowego laptopa. Oczywiście rozdzielczość im wyższa, tym lepsza. Warto także, aby jej powierzchnia była matowa, bowiem wówczas korzystanie z urządzenia pod gołym niebem nie będzie sprawiało trudności.

Złącza - W notebookach biznesowych ilość złączy oraz ich rozmieszczenie liczy się chyba bardziej, niż w przypadku jakiegokolwiek innego segmentu. Laptopa często będzie trzeba podłączać do wielu urządzeń na raz. Pendrive, zewnętrzny dysk twardy, mysz, projektor… Niejednokrotnie zajdzie potrzeba korzystania z nich wszystkich jednocześnie. Dlatego też notebook dla biznesmena powinien być wyposażony w złącza USB (zarówno 2.0 jak i 3.0, USB typu C) w liczbie przynajmniej 3/4. Przydatne będą także porty HDMI oraz VGA. Wszystkie złącza powinny być odpowiednio rozmieszczone, aby podłączenie jednego urządzenia nie blokowało podłączenia kolejnego, jak to czasami ma miejsce.

Obudowa - Z racji częstych podróży, obudowa powinna być jak najbardziej solidna. Nie powinna się uginać itp.

Waga - Aby podróżowanie było jak najbardziej komfortowe, notebook powinien stosunkowo mało ważyć. Warto zwrócić uwagę na tę kwestię przy zakupie nowego sprzętu.

Długość pracy na baterii - To również jest jeden z głównych czynników dla osób często podróżujących. Niejednokrotnie nie ma co liczyć na zewnętrzne źródło zasilania w środkach transportu, a trzeba wykonać jakąś pracę. Dlatego też długość czasu pracy na baterii jest tutaj kluczowa. Na szczęście można skutecznie zaoszczędzić baterię w tym segmencie laptopów wybierając jednostki bez dedykowanej karty graficznej oraz z mniej prądożernym procesorem.

LenovoThinkBook15Gen4Trzecia miejsce w rankingu laptopów - Lenovo ThinkBook 15 Gen 4

Ekran: 15,6 cali, IPS, FHD (1920 x 1080)
Procesor: Intel Core i5-1235U 3,3 GHz - 4,4 GHz
Pamięć: RAM 8 GB
Karta graficzna: NVIDIA GeForce MX550, 2GB GDDR6 VRAM
Dysk: SSD o pojemności 256 GB
Porty: 2 x USB 3.2, USB-C 3.2 Gen 2, USB-C Thunderbolt 4, wyjście HDMI, RJ45, czytnik kart SD oraz wyjście słuchawkowe
Waga: 1,7 kg

 

Tanie laptopy do 2000 zł do 2500 zł

Laptopy w tej kategorii - do podstawowych domowych zastosowań

Domowy laptop do przeglądania Internetu, czy oglądania filmów to bodaj najtańszy segment urządzeń. Nie potrzebujemy tutaj praktycznie żadnych szczególnych komponentów. Wyjątkiem może jest karta graficzna. Być może czasami chcielibyśmy pograć w jakieś mniej wymagające tytuły, a stosowanie zintegrowanego układu może to skutecznie uniemożliwić.

Procesor - W laptopach do zastosowań domowych nie będzie potrzeby montażu najdroższych procesorów Intel Core oraz AMD. Wystarczą zatem procesory typu Intel Core i5-1135G7, Intel Core i3-1115G4, i3-10110U, i5-10210U, AMD Ryzen 3 3250U,

Układ graficzny - Jak już wcześniej wspomnieliśmy, zintegrowany układ graficzny może tutaj nie wystarczyć. Zwykły, domowy użytkownik zapewne raz na jakiś czas chciałby sobie pograć w mniej wymagające, starsze gry. Z tego powodu warto zainwestować w słabszą, mniej wydajną, ale dedykowaną kartę graficzną. Przykładowo, moglibyśmy wybrać laptopa z układem NVIDIA GeForce MX450.

Pamięć RAM - Pamięć RAM również nie jest tutaj czynnikiem decydującym. 4-8 GB powinny w zupełności zaspokoić nasze zapotrzebowanie.

Dysk twardy - W tym przypadku warto również kupić dysk SSD. Możemy spokojnie kupić sprzęt z dyskiem o przeciętnej pojemności (np. 250 GB).

Ekran - Zdecydowana większość notebooków z tego segmentu będzie dysponowała matrycami 15,6-calowymi o rozdzielczości Full HD. Nie ma co oczekiwać cudów po matrycach w notebookach z tego segmentu.

Złącza - Do użytku domowego w zupełności wystarczy standardowy zestaw złączy. Nie będzie nam potrzebne USB Type-C czy Thunderbolt (choć mile widziane). Warto natomiast zwrócić uwagę, aby laptop posiadał przynajmniej HDMI, abyśmy mogli podłączyć go do TV i obejrzeć film na większym ekranie.

Obudowa - W segmencie laptopów domowych nie jest wymagana jakaś szczególna wytrzymałość obudowy. Wystarczy tylko zwrócić uwagę, aby nie uginała się ona zbytnio pod naciskiem.

Waga - W przypadku wagi sytuacja wygląda podobnie jak w przypadku obudowy. Oczywiście należy zadbać o to, aby sprzęt nie był zbyt ciężki, jednak waga nieco ponad normę nie będzie stanowiła większej przeszkody.

Praca na baterii - Oczywiście warto, aby czas pracy na baterii był relatywnie jak najdłuższy. Jednakże w przypadku notebooka domowego, który przez większość czasu będzie pracował na zasilaczu, nie ma to aż tak bardzo dużego znaczenia.

MarkiLaptop

 

5. Podsumowanie

Jak widać, dobór laptopa odpowiedniego do naszego zapotrzebowania nie jest tak trudny, jak mogłoby się na początku wydawać. Wiedza, która znajduje się w powyższym artykule gwarantuje kupno urządzenia, które będzie spełniało nasze wymagania (oczywiście na chwilę obecną), warto zapoznać się z gotowymi propozycjami laptopów - doradzamy jaki sprzęt najlepszy wybrać - sprawdź naszą listę laptopów!

Należy pamiętać, że technologia stale się rozwija i ciągle są wymyślane nowe, bardziej wydajne architektury. Dlatego też, komputer, który dziś spełnia nasze wymagania, za rok może się już okazać zbyt mało wydajnym urządzeniem. Taka sytuacja ma miejsce szczególnie w przypadku graczy. W segmencie notebooków domowych nie jest to aż tak bardzo odczuwalne.

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie notebooka? Podstawowe najważniejsze czynnik, na które warto spojrzeć to: procesor, karta graficzna, ilość i rodzaj pamięci RAM, rodzaj i pojemność dysku twardego, wielkość oraz parametry matrycy, ilość i rodzaj złącz, wykonanie i rodzaj materiałów użytych do obudowy, waga i jego wymiary oraz pojemność baterii. Są to najważniejsze - podstawowe cechy, na które powinien zwrócić uwagę kupujący.

Mamy nadzieję, że przedstawione tutaj podpowiedzi, informacje, ranking laptopów do czegoś się przydadzą. Warto posiadać choć trochę wiedzy i nie opierać się jedynie na informacjach podawanych przez sprzedawcę, obsługę czy dane ze strony sklepu internetowego. Są to tylko ludzie, którzy również popełniają błędy. Mając tą wiedzę możemy sami ocenić, którym notebookom warto się przyjrzeć i zakupić.

 

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Strona do prawidłowego działania używa plików cookies. Dowiedz się więcej.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

Zamknij