Segment notebooków przeznaczonych do zadań domowych jest niewątpliwie bardzo zróżnicowany. Nic dziwnego. Przeciętny, domowy użytkownik potrzebuje sprawnego sprzętu do przeróżnych zadań. Jeden będzie tylko przeglądał Internet, a inny z kolei lubi pograć od czasu do czasu w jakąś grę. Lenovo postanowiło wyjść na przeciw tego typu użytkownikom. Efektem pracy jest notebook G700, który dostępny jest w kilku różnych wariantach sprzętowych. Takie rozwiązanie niemal gwarantuje, że poszukujący laptopa domowego będzie w stanie dobrać możliwie jak najbardziej odpowiedni dla siebie sprzęt.
Zalety
Stylistyka omawianego modelu jest bardzo prosta, ale jednocześnie estetyczna i gustowna. Obudowa została wykonana z grubego tworzywa sztucznego. Wymiary laptopa wynoszą 418 x 278 x 37 mm. Całość waży około 2,9 kg. Z jednej strony laptop może się wydawać nieco siermiężny, jednak z drugiej strony, dzięki grubości konstrukcja jest solidna i sztywna. Lenovo G700 nie ugina się pod naciskiem, jest odporny na zarysowania.
Omawiany model dysponuje 17.3- calową matrycą o rozdzielczości 1600x900 pikseli. Użytkownik ma do wyboru cały szereg różnego rodzaju procesorów. Opisywany G700 został wyposażony w procesor Intel Core i7-3612QM oraz układ graficzny GeForce GT 720M. Pod pokładem znajdziemy również 4 GB pamięci RAM DDR3 oraz dysk twardy HDD o pojemności 1 TB. Powyższa specyfikacja gwarantuję płynną pracę w internecie, z pakietem biurowym, podczas oglądania filmów w dobrej jakości.
Na notebooku pogramy bez problemu w mniej wymagające gry. Przy takich tytułach jak: Call of Duty: Ghosts, Total War: Rome II, Dota 2, BioShock Infinite, Tomb Raider, Batman: Arkham Origins, detale i rozdzielczość trzeba będzie zmniejszyć do średnich. Przy najbardziej wymagających grach (Company of Heroes 2, Metro: Last Light, Crysis 3) niestety nie uda się osiągnąć zadowalającej płynności obrazu nawet przy niskich detalach.
W omawianym modelu zastosowano zwykłe, niczym nie wyróżniające się głośniki. Dźwięk jest czysty, a głośność maksymalna zadowalająca, jednak praktycznie nie słychać basów.
Bardzo dużo ciepłych słów można napisać o kulturze pracy notebooka Lenovo G700. Maksymalny hałas w pełnym obciążeniu jest tylko lekko słyszalny. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku temperatury pracy. W pełnym obciążeniu obudowa rozgrzała się maksymalnie do około 35 stopni Celsjusza. Krótko mówiąc, wyniki pod tym kątem są doskonałe.
Czas pracy na akumulatorze może nie jest rewelacyjny, jednak w zupełności wystarczający. Bez obciążenia bateria jest w stanie pracować maksymalnie przez około 5,5 godziny. Podczas buszowania w w internecie czas ten się skraca do nieco ponad trzech godzin.
Notebook został wyposażony w dwa złącza USB 2.0, jedno USB 3.0, HDMI, VGA oraz czytnik kart pamięci.
Wady
Wadą jest błyszcząca matryca. Niestety, skutecznie uniemożliwi ona korzystanie z urządzenia w słoneczny dzień pod gołym niebem lub w bardzo jasnym pomieszczeniu. Parametry matrycy również nie należą do najlepszych. Zwłaszcza kąty widzenia oraz odwzorowanie barw wypadają słabo.
Podsumowanie wad i zalet
Zalety:
• Dobry stosunek ceny do wydajności,
• Prosta, jednak estetyczna obudowa,
• Sztywna i solidna konstrukcja,
• Niskie temperatury pracy,
• Niski poziom hałasu,
Wady:
• Błyszcząca matryca,
• Karta graficzna wystarczająca tylko do średnio wymagających gier.
Podsumowanie
Jak świetnie widać, Lenovo G700 to laptop o bardzo zróżnicowanych możliwościach. Należy koniecznie zwrócić uwagę na to, jaką jego wersję się kupuje. Jeśli bowiem lubimy czasami pograć w jakieś gry, to kupno G700 z zintegrowaną kartą graficzną będzie kiepskim pomysłem. Lepiej wybrać wtedy G700 z kartą 720M. Jeśli zatem poszukujesz komputera do domu, to powinieneś uważnie przyjrzeć się notebookowi Lenovo G700.
Sprawdź ceny na Skąpiec.pl